- Rapid TV

23 martie 2014

22.03.2014

Rapidul revine pe primul loc

Dupa meciul dezastruos de saptamana trecuta, cu Iasiul, Rapidul nostru a reusit sa spele rusinea, castigand meciul de traditie cu Farul, de la Constanta, scor 2-0. Giulestenii nu au avut in niciun moment emotii, echipa gazda parand una resemnata cu ratarea play-off-ului, jocul constantenilor fiind unul foarte slab, acestia necreindu-si nicio ocazie clara pe toata durata partidei.
   Cu mai multe absente, Martin suspendat, Pancu si Doman (absent pana la finalul sezonului), accidentati, N.Vasile si Herea, nerefacuti total, si Daniel Lung lasat in afara lotului dupa meciul penibil cu CSMS Iasi, Rapidul a inscris repede, in minutul 19, prin Nico, aflat la prima reusita de la revenire, si a inchis jocul prin golul lui Florin Calin, primul pentru echipa mare a tanarului mijlocas rapidist. Gazdele au jucat in zece oameni din minutul 47, cand Silvasan a fost eliminat dupa un fault dur.
   Profitand de faptul ca Iasiul nu a jucat in aceasta etapa, Rapid a trecut pe primul loc in clasamentul seriei, ramanand insa pe pozitia secunda in clasamentul virtual al play-off-ului.
   Pentru giulesteni urmeaza un meci extrem de important pentru promovare, impotriva Sloboziei, miercuri pe Giulesti. Hai Rapid!!!

LIGA 2, ETAPA 21, Stadionul Farul, Constanta, ora 16:00

FARUL CONSTANTA - RAPID BUCURESTI   ( 0 : 1 )   0 : 2
     0:1 Daniel Niculae (19)
     0:2 Florin Calin (57)