9 februarie 2016

RAPID - WATFORD U21  0-2

Final de partidă: 2-0 pentru Watford U21.
Minutul 90: 4 minute de prelungire.
Minutul 85: Ploaie de cornere la poarta lui Simpson, Rapid a ajuns la 13 lovituri de colț, dar jucăm totuși cu niște britanici. Ei au dat două goluri din patru cornere.
Minutul 83: Rapid forțează golul de onoare, atacând mai mult în ultimele minute, profitând și de pasul înapoi al englezilor, care așteaptă contraatacurile.
Minutul 79: Un nou galben la noi. Giuleștenii sunt destul de nervoși.
Minutul 77: Ocazie mare pentru Jakubiak.
Minutul 74: Avrămia trimite cu capul peste poartă, după un nou corner.
Minutul 71: Ultima schimbare la Rapid, Raul Costin îi ia locul lui Raiciu.
Minutul 70: Cartonaș roșu pentru Rapid, Martin e eliminat după un fault dur.
Minutul 67: O nouă schimbare la Rapid, iese Morar, intră NKoyi.
Minutul 66: La cornere stăm bine, 9-4 pentru noi. Șuturi pe poartă: 4-5. Posesia: 58-42%.
Minutul 59: Un nou cartonaș galben pentru giuleșteni.
Minutul 57: Gol pentru Watford. Din nou în urma unui corner, Rapid primește gol. 2-0 pentru englezi, înscrie Bernard Mensah.

Minutul 54: Tudoran îi lasă locul lui Cătălin Țîră.
Minutul 53: Ocazie bună pentru Morar, care trimite cu capul pe lângă poartă.
Minutul 46: Start de repriză secundă.

Pauză: RAPID - Watford U21 0-1.

Minutul 45: 3 minute de prelungire a primei reprize.
Minutul 44: Un nou corner pentru Rapid, care conduce cu 4-2 la acest capitol, după un șut al lui Martin, respins de Simpson.
Minutul 38: Un prim cartonaș galben pentru Rapid, Nicușor Fota.
Minutul 34: După un început mai bun al Rapidului, englezii au echilibrat meciul, chiar dacă am avut 2 ocazii mari, prin Popa și Morar.
Minutul 28: Pauză de hidratare, sunt 29 de grade Celsius, la ora 19:30, ora Indiei.
Minutul 23: Gol. Englezii deschid scorul prin Jakubiak, după un corner și o greșeală a nou-veniților Botaș și Fota.

Minutul 21: Trandu a avut primul șut mai periculos al Rapidului, de la distanță.
Minutul 16: Un nou corner pentru Rapid, care controlează partida, englezii încercând arma contraatacului.
Minutul 9: Rapid este mai periculoasă în primele minute, având primul corner al partidei. Englezii au avut un prim șut pe poartă, apărat de Botaș.
Minutul 1: A început partida.