13 februarie 2016

RAPID - Atletico Paranaense U23 0-1

Final de partidă: Rapid pierde ultimul meci al grupei, terminând pe locul 4.
Minutul 90: 5 minute de prelungiri.
Minutul 87: 9-1 la cornere pentru Rapid. Cu Watford am avut 15-4. Fără niciun rezultat pe tabelă, din păcate.
Minutul 80: Ocazie bună pentru Trandu.
Minutul 75: Ne apropiem de finalul meciului, Rapid atacă. Sperăm să vină măcar golul egalizator.
* În acest moment Rapid are un singur punct, în timp ce brazilienii sunt liderii grupei, cu șapte puncte
Minutul 65: A deschis scorul Mauricio Pedro. 1-0 pentru brazilieni. O centrare din partea stângă, pe jos, și Pedro înscrie cu poarta goală, dintr-un metru.

* În sala Rapid, a început meciul de volei feminin dintre Rapid și Piatra Neamț.
Minutul 60: Meci fără ocazii foarte mari, timpul trece în defavoarea noastră. Este totuși un meci amical. Importantă este promovarea.
* Antrenorul brazilienilor, Marcelo Vilhena, își îndeamnă elevii la calm. A fost o primă repriză destul de nervoasă, cu cinci galbene, trei pentru Paranaense.

Minutul 46: Începe repriza secundă. Hai cu golurile pentru Rapid! Nicio schimbare la pauză.

Pauză: 0-0.
* Meci bun făcut de Raul Costin, la mijlocul terenului.

Minutul 44: Iulian Popa vede și el cartonașul galben.
Minutul 43: Pauză de hidratare. 28 de grade Celsius și 74% umiditate. Condiții grele, mai ales pentru ai noștri. Brazilienii sunt mai obișnuiți cu căldura.

Minutul 37: Morar trimite o "bombă" de la 30 m. Scoate portarul lor în corner.
* Luque, cel mai brazilian dintre rapidiști.
Minutul 36: Două șuturi blocate al rapidiștilor, după un alt corner. Ai noștri tot mai periculoși. Pe ei, pe mama lor! :)
Minutul 35: Galben și pentru Feitosa. Nervoși brazilienii.
Minutul 32: Iulică Popa ratează cea mai mare ocazie a partidei, după un corner.
Minutul 28: Brazilienii combină mai bine, însă așteptăm golul de la ai noștri. Ne trebuie o victorie la cel puțin trei goluri.
Minutul 22: Asistență bună în tribune, în jur de 10.000 de spectatori.
* La meci asistă și Ovidiu Burcă.
Minutul 17: Se încinge partida: galbene pentru Luque și Cascardo. 2-1 la galbene pentru brazilieni. Oboseala din cantonament se resimte.
Minutul 14: O primă ocazie și pentru brazilieni, Joao Pedro nu ajunge la întâlnirea cu balonul.
Minutul 13: Meci echilibrat, se joacă mai mult la mijlocul terenului.
Minutul 12: Galben pentru Ivaldo, de la brazilieni.
Minutul 9: Prima șansă îi aparține lui Raul Costin, acesta șutând de la distanță.
Minutul 2: Rapid joacă în alb, brazilienii în roșu-negru.
Minutul 1: Începe partida. Hai Rapid!

Afișul de joc făcut de indieni. Interesant. :)