- Rapid TV

20 februarie 2016

RAPID PIERDE DUPĂ O PRIMĂ REPRIZĂ EXCELENTĂ

Rapid a pierdut meciul cu U Alexandrion Cluj, disputat în Sala "Horia Demian", din etapa a XX-a a Ligii Naționale de handbal feminin, cu 24-23, deși a condus la pauză la o diferență de patru goluri, scor 13-9.

După o primă repriză excelentă, Rapid a căzut după pauză, clujencele reușind să înceapă repriza secundă cu 4 goluri consecutive ce au adus egalitatea la 13. După acest moment, gazdele au pus stăpânire pe joc, distanțându-se chiar și la patru goluri, însă rapidistele au redus diferența pe final.

Fetele noastre rămân pe locul 13, la un singur punct de ocupanta locului 12, cel care asigură prezența la baraj, ocupat în acest moment de Măgura Cisnădie, echipă ce va juca mâine.

Pentru Rapid urmează o nouă deplasare, la Brăila, acolo unde va întâlni formația HC Dunărea.