- Rapid TV

19 februarie 2016

S-A STABILIT FINALA TURNEULUI INDIAN

Cea de-a doua semifinală a turneului indian Nagjee International a avut un deznodământ neașteptat.

După primele 90 de minute nu s-a înscris niciun gol, multă lume așteptându-se la primul meci al turneului cu lovituri de departajare, însă ucrainienii de la Dnipro Dnepopetrovsk au avut 30 de minute de vis, în prelungiri, reușind să le înscrie tinerilor englezi de la Waford U21 nu mai puțin de trei goluri, învingând astfel cu 3-0.

Golurile echipei secunde a lui Dnipro au fost marcate de Kochergin (93), Lunov (109), ultima reușită fiind un autogol al portarului Simpson, în minutul 120.

Astfel, pentru trofeul de campioni ai turneului, și pentru cecul de 30.000 de dolari, se vor lupta două echipe secunde, ale lui Atletico Paranaense și ale lui Dnipro Dnepopetrovsk.