- Rapid TV

14 februarie 2016

ȘUMI, NICO ȘI IONIȚĂ SE MENȚIN LIDERI

Astra s-a distanțat în fruntea clasamentului, chiar dacă a remizat pe teren propriu, 2-2 cu CFR Cluj. Echipa condusă de pe bancă de Marius Șumudică și în a carui conducere este Dănuț Coman, a revenit de la 0-2, prin dubla lui Boldrin, însă giurgiuvenii au avut în teren mai mulți rapidiști.

Daniel Niculae a jucat pe toată durata partidei, însă nu a reușit să înscrie, deși a avut o șansă destul de bună.

Tot 90 de minute a jucat și Cristian Oroș, fostul fundaș al Rapidului vâzând cartonașul galben în minutul 43.

Alex Ioniță II a intrat în minutul 84 al partidei, în timp ce Iulian Roșu a fost introdus la pauză de către Șumi.

La oaspeți, de pe banca de rezerve Mihai Mincă a admirat gafele imense ale lui Traian Marc, portarul ceferiștilor contribuind din plin la golurile marcate de Astra.

Astra rămâne lider în prima ligă, dinstanțându-se la patru puncte față de locul secund, după ce echipa lui Hagi, Viitorul Constanța, a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu CSMS Iași.