- Rapid TV

17 martie 2016

VIDEO / SUCEAVA - RAPID BUCUREȘTI 2-2, ÎN 2013

Pe 6 noiembrie 2013, în etapa a 12-a ligii secunde, cele două echipe cu numele Rapid s-au întâlnit la Suceava.

Scorul final al partidei dintre Rapid CFR Suceava și Rapid București a fost 2-2, după un meci nebun.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 26, printr-un penalty, după un fault a lui Nicolae Vasile la Andrei Cerlincă, iar în minutul 44, Andrei Tînc a fost eliminat. Chiar și fără un jucător, Alex Ioniță II a adus egalarea pentru giuleșteni, la trei minute de la reluare, iar Ciprian Selagea ne-a adus în avantaj, în minutul 60. Sucevenii au egalat după numai cinci minute, prin Ionesi, și au smuls un punct.