- Rapid TV

25 ianuarie 2017

MEULENS ȘI-A "ÎNGROPAT" ECHIPA

Fostul jucător al Rapidului Rihairo Meulens a ratat cu echipa sa, FC Volendam, calificarea în semifinalele Cupei Olandei, la loviturile de departajare.

Jucătorul din Curacao a fost introdus în minutul 102, iar după prelungiri scorul era egal, 1-1, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

După șapte serii de lovituri, scorul era tot egal, fiecare echipă ratând de două ori. Cel de-al optulea executant al gazdelor a fost Meulens, însă fostul mijlocaș din Giulești a ratat, iar Sparta Rotterdam s-a calificat în semifinalele competiției.

* 14 meciuri și 2 goluri are Meulens în tricoul alb-vișiniu al Rapidului, în sezonul 2014/2015 (cu Oțelul Galați și FC Brașov).