Rapid TV

22 ianuarie 2017

RAȚ, TITULAR ÎN SPANIA, LUCESCU JR A PIERDUT

Cei doi Răzvani ai Rapidului, Lucescu și Raț, au fost implicați în meciuri de campionat, în Grecia și Spania.

RĂZVAN LUCESCU a pierdut din nou în fața lui Olympiakos, cu același scor, 0-2, într-un meci din etapa 17 a Superligii elene. Xanthi a coborât pe locul 3, fiind depășită de Panionios, la golaveraj, însă poate pierde și ultimul loc al podiumului în cazul în care Panatinaikos învinge la Kerkira.

RĂZVAN RAȚ a fost titular în meciul Rayo Vallecano - Elche, din etapa 22 a La Liga 2. Fostul fundaș al Rapidului a văzut un cartonaș galben, în minutul 51, și a fost înlocuit două minute mai târziu, în partida terminată la egalitate, 1-1. Rayo ocupă locul 17 în cea de-a doua divizie spaniolă, cu două puncte peste Murcia, prima echipă ce se află pe un loc retrogradabil.