Sporturi - Rapid TV

Sporturi

EDIȚIA 2017/2018
HANDBAL (F), Liga Națională (D1)

Liga Națională
* Etapa 4: CSM București - RAPID (miercuri, 20 septembrie, ora 19:30, sala Rapid)
* Etapa 3: RAPID - HC Zalău 25-27 (9-17)
* Etapa 2: U Cluj - RAPID   37-29 (19-15)
* Etapa 1: RAPID - CSM Slatina   28-25 (13-12)



EDIȚIA 2016/2017
HANDBAL (F), Divizia A (D2)

Divizia A
* Etapa 26: ACS UAI Iași - RAPID   17-39 (8-19)
* Etapa 25: RAPID - Spartac București   42-16 (22-5)
* Etapa 24: Știința Bacău - RAPID   24-40 (11-22)
* Etapa 23: RAPID - HC Activ CSO Plopeni   39-20 (21-9)
* Etapa 22: CSM București II - RAPID   26-43 (15-23)
* Etapa 21: RAPID - Știința București   35-24 (18-11)
* Etapa 20: Dinamo București - RAPID   28-22 (11-7)
* Etapa 19: RAPID - CS HM Buzău   41-23 (23-12)
* Etapa 18: ACS SC. 181 SSP București - RAPID   25-37 (12-20)
* Etapa 17: RAPID - SCM Pitești   36-23 (18-10)
* Etapa 16: RAPID - CSU Târgoviște   50-22 (22-14)
* Etapa 15: HCF Piatra Neamț - RAPID   22-37 (9-17)
* Etapa 14: RAPID - Univ. Neptun Constanța   36-25 (20-14)
* Etapa 13: RAPID - ACS UAI Iași   36-18 (20-8)
* Etapa 12: Spartac București - RAPID   9-36 (6-16)
* Etapa 11: RAPID - Știința Bacău   43-25 (21-8)
* Etapa 10: HC Activ CSO Plopeni - RAPID   14-30 (6-13)
* Etapa 9: RAPID - CSM București 2   31-18 (15-6)
* Etapa 8: Știința București - RAPID   13-34 (6-13)
* Etapa 7: RAPID - Dinamo București   26-18 (13-4)
* Etapa 6: CS HM Buzău - RAPID   25-42 (16-19)
* Etapa 5: RAPID - ACS Sc. 181 SSP București   50-17 (26-8)
* Etapa 4: SCM Pitești - RAPID   30-39 (9-17)
* Etapa 3: CSU Târgoviște - RAPID   19-34 (7-13)
* Etapa 2: RAPID - HCF Piatra Neamț   38-18 (17-7)
* Etapa 1: Universitatea Neptun Constanța - RAPID   20-44 (8-22)

RAPID a PROMOVAT de pe primul loc al Seriei
1. RAPID - 26   25 0 1   980 - 539   75p

BASCHET (M), Liga 1 (D2)

Faza Semifinală
* Etapa 10: RAPID - CSM Miercurea Ciuc   (21 mai)
* Etapa 9: RAPID - CS Cuza Sport Brăila   (16 mai, ora 15)
* Etapa 8: RAPID - CS Poli Iași   85-86
* Etapa 7: CSU Cluj - RAPID   82-65
* Etapa 6: Timba Timișoara - RAPID   107-56
* Etapa 5: CSM Miercurea Ciuc - RAPID   73-72
* Etapa 4: CS Cuza Sport Brăila - RAPID   75-54
* Etapa 3: CS Poli Iași - RAPID   91-76
* Etapa 2: RAPID - CSU Cluj   73-59
* Etapa 1: RAPID - Timba Timișoara   69-83

Grupa 1
* Etapa 12: RAPID - SCMU Craiova 2   91-38
* Etapa 11: BCM U Pitești 2 - RAPID   78-51
* Etapa 10: Sțiința București - RAPID   68-69
* Etapa 9: RAPID - BCM U Pitesti 2   81-41
* Etapa 8: RAPID - ACS Magic Sibiu   20-0 (neprezentare)
* Etapa 7: RAPID - BC CSU Sibiu 2   75-84
* Etapa 6: CN Aurel Vlaicu - RAPID   71-49
* Etapa 5: SCMU Craiova 2 - RAPID   84-43
* Etapa 4: RAPID - Știința București   91-61
* Etapa 3: ACS Magic Sibiu - RAPID   46-63
* Etapa 2: BC CSU Sibiu 2 - RAPID   81-64
* Etapa 1: RAPID - CN Aurel Vlaicu   78-66

BASCHET (F), Liga 1 (D2)

Faza Semifinală
* Etapa 10: RAPID - CSM Oradea   (20 mai)
* Etapa 9: RAPID - CSU Alba Iulia   (18 mai)
* Etapa 8: SCM Timișoara - RAPID   (15 mai, ora 15)
* Etapa 7: RAPID - CS Agronomia București   73-50
* Etapa 6: CSM Ploiești - RAPID    62-69
* Etapa 5: CSU Alba Iulia - RAPID   66-81
* Etapa 4: RAPID - SCM Timișoara   75-72
* Etapa 3: CS Agronomia București - RAPID   69-60
* Etapa 2: RAPID - CSM Ploiești   71-32
* Etapa 1: CSM Oradea - RAPID   15-64

Grupa 1
* Etapa 6: RAPID - ACS KSE Tg. Secuiesc   69-45
* Etapa 5: CS Phoenix Galați - RAPID   44-83
* Etapa 4: ACS Sepsi Sic 2 - RAPID   58-57
* Etapa 3: ACS KSE Tg. Secuiesc - RAPID   66-78
* Etapa 2: RAPID - CS Phoenix Galați 2   66-52
* Etapa 1: RAPID - ACS Sepsi Sic 2   69-57

VOLEI (F), Divizia A2 (D2)

Turneul de Promovare
* Etapa 3: RAPID - CSM Focșani   3-0 (25-14, 25-16, 25-13)
* Etapa 2: RAPID - Universitatea Cluj   0-3 (27-29, 20-25, 21-25)
* Etapa 1: RAPID - Agroland Timișoara   0-3 (19-25, 12-25, 18-25)

Seria Est
* Etapa 10: CS Medgidia - RAPID   (11.02)
* Etapa 9: RAPID - CSM Focșani   3-0 (25-9, 25-20, 25-20)
* Etapa 8: ACS Transilvania - RAPID   2-3 (21-25, 25-14, 25-21, 14-25, 12-15)
* Etapa 7: RAPID - Momentos Constanța   3-2 (21-25, 21-25, 25-23, 25-14, 15-8)
* Etapa 6: CTF Mihai I București - RAPID   2-3 (25-17, 25-20, 18-25, 11-25, 9-15)
* Etapa 5: RAPID - CS Medgidia   3-0 (25-17, 25-15, 25-16)
* Etapa 4: CSM Focșani - RAPID   1-3 (22-25, 22-25, 34-32, 22-25)
* Etapa 3: RAPID - ACS Transilvania Brașov   3-0 (25-15, 25-23, 25-9)
* Etapa 2: Momentos Constanța - RAPID   0-3 (16-25, 16-25, 9-25)
* Etapa 1: RAPID - CTF Mihai I București   3-1 (20-25, 25-17, 25-18, 25-15)

RAPID a PROMOVAT de pe locul 3 al Turneului de Promovare

VOLEI (M), Divizia A2 (D2)

Seria Est
* Etapa 14: RAPID stă
* Etapa 13: CNNT Juniors Craiova - RAPID   (11.02)
* Etapa 12: RAPID - Știința București   1-3 (25-20, 21-25, 22-25, 23-25)
* Etapa 11: CSM Suceava - RAPID   3-0 (25-13, 25-15, 25-18)
* Etapa 10: RAPID - CTF Mihai I București   3-0 (25-15, 25-16, 25-23)
* Etapa 9: Dinamo București - RAPID   3-0 (25-15, 25-16, 25-10)
* Etapa 8: CSM Rm. Sărat - RAPID   1-3 (14-25, 25-21, 15-25, 13-25)
* Etapa 7: RAPID a stat
* Etapa 6: RAPID - CNNT Juniors Craiova   3-0 (25-23, 25-7, 25-19)
* Etapa 5: Știința București - RAPID   3-1 (25-21, 20-25, 25-19, 25-23)
* Etapa 4: RAPID - CSM Suceava   0-3 (14-25, 19-25, 14-25)
* Etapa 3: CTF Mihai I București - RAPID   3-1 (25-14, 22-25, 25-22, 25-16)
* Etapa 2: RAPID - Dinamo București   0-3 (23-25, 16-25, 17-25)
* Etapa 1: RAPID - CSM Rm. Sărat   3-1 (24-26, 25-15, 25-15, 25-16)

POLO (M), Superliga 

Superliga
* Etapa 9: RAPID - Corona Sportul Studențesc 6-19
* Etapa 9: RAPID - Corona Sportul Studențesc 6-7
* Etapa 8: RAPID - CSM Digi Oradea 9-10
* Etapa 8: RAPID - CSM Digi Oradea 2-15
* Etapa 7: Steaua București - RAPID   13-5
* Etapa 7: Steaua București - RAPID   21-6
* Etapa 6: Corona Sportul Studențesc - RAPID   20-9
* Etapa 6: Corona Sportul Studențesc - RAPID   20-4
* Etapa 5: RAPID - Crișul Oradea   12-5
* Etapa 5: RAPID - Crișul Oradea   13-5
* Etapa 4: Dinamo București - RAPID   13-6
* Etapa 4: Dinamo București - RAPID   14-4
* Etapa 3: RAPID - CS Poli Cluj   22-6
* Etapa 3: RAPID - CS Poli Cluj   18-12
* Etapa 2: RAPID - AMEFA Arad   8-11
* Etapa 2: RAPID - AMEFA Arad   13-13
* Etapa 1: CSM Digi Oradea - RAPID   15-2
* Etapa 1: CSM Digi Oradea - RAPID   10-9





EDIȚIA 2015/2016
HANDBAL FEMININ, Liga Națională

* Etapa 26: RAPID - SCM Craiova   (13-17) 29-32
* Etapa 25: HCM Roman - RAPID   (15-7) 31-15
* Etapa 24: RAPID - Corona Brașov   (11-13) 23-29
* Etapa 23: HCM Rm Vâlcea - RAPID   (13-12) 29-29
* Etapa 22: RAPID - HC Zalău   (15-11) 28-21
* Etapa 21: Dunărea Brăila - RAPID   (16-11) 31-22
* Etapa 20: U Alexandrion Cluj - RAPID   (9-13) 24-23
* Etapa 19: RAPID - HC Alba Sebeș   (13-11) 31-22
* Etapa 18: Măgura Cisnădie - RAPID   (17-18) 29-33
* Etapa 17: RAPID - HCM Baia Mare   (12-17) 24-34
* Etapa 16: CSM București - RAPID   (17-15) 34-26
* Etapa 15: RAPID - Unirea Slobozia   (15-12) 30-24
* Etapa 14: CSM Ploiești - RAPID   (16-18) 33-30
* Etapa 13: SCM Craiova - RAPID   (17-14) 34-23
* Etapa 12: RAPID - HCM Roman   (9-15) 23-25
* Etapa 11: Corona Brașov - RAPID   (16-8) 33-18
* Etapa 10: RAPID - HCM Rm Vâlcea   (14-18) 32-34
* Etapa 09: HC Zalău - RAPID   (17-15) 34-29
* Etapa 08: RAPID - Dunărea Brăila   (20-18) 30-35
* Etapa 07: RAPID - U Alexandrion Cluj   (15-14) 32-28
* Etapa 06: HC Alba Sebeș - RAPID   (9-14) 25-24
* Etapa 05: RAPID - Măgura Cisnădie   (14-15) 28-36
* Etapa 04: HCM Baia Mare - RAPID   (16-13) 36-25
* Etapa 03: RAPID - CSM București   (11-19) 18-36
* Etapa 02: Unirea Slobozia - RAPID   (12-11) 29-25
* Etapa 01: RAPID - CSM Ploiești   (16-20) 29-46


BASCHET FEMININ, Liga Națională

Locurile 9-10:
* Meciul 3: BCM Danzio Timișoara - RAPID   64-52
* Meciul 2: RAPID - BCM Danzio Timișoara   39-67
* Meciul 1: BCM Danzio Timișoara - RAPID   64-68

Locurile 9-16:
* Meciul 2: CSM Satu Mare - RAPID   30-90
* Meciul 1: RAPID - CSM Satu Mare   73-50

Sezon regulat
* Etapa 22: RAPID a stat
* Etapa 21: CSM Satu Mare - RAPID   57-69
* Etapa 20: RAPID - CS Universitatea Alba Iulia   38-98
* Etapa 19: CSBT Alexandria - RAPID   81-39
* Etapa 18: RAPID - ACS Sepsi SIC   31-86
* Etapa 17: BCM Danzio Timișoara - RAPID   69-38
* Etapa 16: RAPID - CS Phoenix Galați   51-82
* Etapa 15: RAPID - Univ Goldiș ICIM Arad   46-88
* Etapa 14: Universitatea Cluj-Napoca - RAPID   61-49
* Etapa 13: RAPID - Olimpia CSU Brașov   58-73 
* Etapa 12: CS Municipal Târgoviște - RAPID   91-51
* Etapa 11: RAPID a stat
* Etapa 10: RAPID - CSM Satu Mare   50-47
* Etapa 09: CS Universitatea Alba Iulia - RAPID   81-26
* Etapa 08: RAPID - CSBT Alexandria   43-68
* Etapa 07: ACS Sepsi SIC - RAPID   125-26
* Etapa 06: RAPID - BCM Danzio Timișoara   52-60
* Etapa 05: CS Phoenix Galați - RAPID   89-45
* Etapa 04: Univ Goldiș ICIM Arad - RAPID   92-21
* Etapa 03: RAPID - Universitatea Cluj-Napoca   60-80
* Etapa 02: Olimpia CSU Brașov - RAPID   74-22
* Etapa 01: RAPID - CS Municipal Târgoviște   31-85


BASCHET MASCULIN, Liga 1

Faza semifinală, meciuri de clasament
* Etapa 18: RAPID - CN Aurel Vlaicu   51-70
* Etapa 17: RAPID - CSM Miercurea Ciuc   61-58
* Etapa 16: RAPID - ACS 4 Sports Agronomia   65-70
* Etapa 15: CS Universitatea Cluj - RAPID   81-56

Sezon regulat
* Etapa 14: CSU Atlassib Sibiu - RAPID   62-77
* Etapa 13: RAPID - CS Municipal Ploiești   68-87
* Etapa 12: Gaz Metan Mediaș II - RAPID    54-89
* Etapa 11: RAPID - CSM Miercurea Ciuc   88-79
* Etapa 10: SCM U Craiova II - RAPID   76-86
* Etapa 09: CS Energia Târgu Jiu II - RAPID   71-75
* Etapa 08: RAPID - CSU Știința București   54-72
* Etapa 07: RAPID - CSU Atlassib Sibiu   84-57
* Etapa 06: CS Municipal Ploiești - RAPID   65-59
* Etapa 05: RAPID - Gaz Metan Mediaș II   78-31
* Etapa 04: CSM Miercurea Ciuc - RAPID   82-63
* Etapa 03: RAPID - SCM U Craiova II   99-67
* Etapa 02: RAPID - CS Energia Târgu Jiu II   84-61
* Etapa 01: CSU Știința București - RAPID   87-73


VOLEI FEMININ, Divizia A1


Play-out, Locurile 9-12
* Meciul 3: RAPID - Unic Piatra Neamț   0-3 (21-25, 20-25, 22-25)
* Meciul 2: Unic Piatra Neamț - RAPID   3-0 (25-16, 25-22, 25-18)
* Meciul 1: Unic Piatra Neamț - RAPID   3-1 (25-13, 25-19, 19-25, 25-13)

Sezon regulat
* Etapa 22: RAPID - CS Volei Alba Blaj   0-3 (14-25, 11-25, 15-25)
* Etapa 21: CSM Târgoviște - RAPID   3-0 (25-12, 25-14, 25-10)
* Etapa 20: RAPID - Știința Bacău   0-3 (13-25, 8-25, 13-25)
* Etapa 19: CSM București - RAPID   3-0 (25-12, 25-13, 25-17)
* Etapa 18: RAPID - Medicina Tîrgu Mureș   0-3 (20-25, 12-25, 16-25)
* Etapa 17: SCM U Craiova - RAPID   3-0 (25-18, 25-9, 25-12) 
* Etapa 16: RAPID - Unic Piatra Neamț   0-3 (15-25, 13-25, 18-25)
* Etapa 15: CSM Lugoj - RAPID   3-0 (25-14, 25-16, 25-18)
* Etapa 14: RAPID - Penicilina Iași   0-3 (14-25, 8-25, 24-26)
* Etapa 13: Dinamo București - RAPID   3-0 (25-10, 25-13, 25-16)
* Etapa 12: CS U Cluj - RAPID   3-0 (25-21, 25-16, 25-23)
* Etapa 11: CS Volei Alba Blaj - RAPID   3-0 (25-12, 25-9, 25-14)
* Etapa 10: RAPID - CSM Târgoviște   0-3 (8-25, 13-25, 11-25)
* Etapa 09: Știința Bacău - RAPID   3-0 (25-10, 25-14, 25-7)
* Etapa 08: RAPID - CSM București   0-3 (10-25, 15-25, 15-25)
* Etapa 07: Medicina Tîrgu Mureș - RAPID   3-0 (25-7, 25-18, 25-19)
* Etapa 06: RAPID - SCM U Craiova   0-3 (17-25, 22-25, 17-25)
* Etapa 05: Unic Piatra Neamț - RAPID   3-0 (25-8, 25-18, 25-11)
* Etapa 04: RAPID - CSM Lugoj   0-3 (11-25, 16-25, 18-25)
* Etapa 03: Penicilina Iași - RAPID   3-1 (23-25, 25-18, 25-19, 25-15)
* Etapa 02: RAPID - Dinamo București   0-3 (17-25, 23-25, 21-25)
* Etapa 01: RAPID - CS U Cluj   1-3 (19-25, 25-21, 19-25, 19-25)


VOLEI MASCULIN, Divizia A2 Est

Faza II Play-Off, Etapa 1
* Meciul 03: RAPID - Dacia Buzău   3-1 (23-25, 25-20, 25-20, 25-21)
* Meciul 02: Dacia Buzău - RAPID   3-0 (25-23, 25-21, 25-16)
* Meciul 01: RAPID - Dacia Buzău   3-2 (25-20, 24-26, 28-26, 22-25, 16-14)

Sezon regulat
* Etapa 10: CSM Suceava - RAPID   3-0 (25-9, 25-16, 25-16)
* Etapa 09: RAPID - CSU Știința București   3-1 (19-25, 25-18, 25-22, 25-18)
* Etapa 08: Dacia Buzău - RAPID   3-1 (25-11, 21-25, 25-20, 25-18)
* Etapa 07: RAPID - Știința Bacău   0-3 (13-25, 22-25, 16-25)
* Etapa 06: Steaua București - RAPID   3-0 (25-18, 25-21, 25-14)
* Etapa 05: RAPID - CSM Suceava   3-1 (25-18, 22-25, 25-20, 28-26)
* Etapa 04: CSU Știința București - RAPID   1-3 (23-25, 25-21, 20-25, 10-25)
* Etapa 03: RAPID - Dacia Buzău   3-1 (25-21, 25-16, 20-25, 25-21)
* Etapa 02: Știința Bacău - RAPID   3-0 (25-17, 25-18, 25-19)
* Etapa 01: RAPID - Steaua București   0-3 (18-25, 16-25, 14-25)


POLO, Superliga

* Etapa 28: RAPID - Steaua București   5-18
* Etapa 27: RAPID - Steaua București   2-15
* Etapa 26: AMEFA Arad - RAPID   nedisputat
* Etapa 25: AMEFA Arad - RAPID   10-8
* Etapa 24: RAPID - Dinamo București   5-17
* Etapa 23: RAPID - Dinamo București   4-15
* Etapa 22: CS Poli Cluj - RAPID   5-8
* Etapa 21: CS Poli Cluj - RAPID   9-14
* Etapa 20: RAPID - CSM Digi Oradea   7-15
* Etapa 19: RAPID - CSM Digi Oradea   7-21
* Etapa 18: Crișul Oradea - RAPID   4-8
* Etapa 17: Crișul Oradea - RAPID   6-7
* Etapa 16: RAPID - Sportul Stud. București   4-13
* Etapa 15: RAPID - Sportul Stud. București   6-19
* Etapa 14: RAPID - AMEFA Arad   11-5
* Etapa 13: RAPID - AMEFA Arad   6-7
* Etapa 12: Steaua București - RAPID   21-4
* Etapa 11: Steaua București - RAPID   18-4
* Etapa 10: RAPID - CS Poli Cluj   17-6
* Etapa 09: RAPID - CS Poli Cluj   18-2
* Etapa 08: Dinamo București - RAPID   17-9
* Etapa 07: Dinamo București - RAPID   14-7
* Etapa 06: RAPID - Crișul Oradea   15-5
* Etapa 05: RAPID - Crișul Oradea   8-4
* Etapa 04: CSM Digi Oradea - RAPID   13-10
* Etapa 03: CSM Digi Oradea - RAPID   18-8
* Etapa 02: Sportul Stud. București - RAPID   20-6
* Etapa 01: Sportul Stud. București - RAPID   14-5